Co děláme

Pořádáme dobrovolnické úklidy

Na úklidech vítáme všechny: mladé studenti, právníky, páry se psem, rodiny s dětmi, důchodce. Můžete přijít jednou nebo s námi uklízet pravidelně. Úklid obvykle trvá dvě hodiny – na začátku si rozdáme rukavice, pytle a také základní instrukce, co a jak třídit a sbírat.

Po skončení úklidu jdeme obvykle na pivo nebo limonádu.Úklidy jsou proto ideální příležitost poznat někoho nového... nebo jako první rande, které prověří vaši potenciální polovičku.:)

Žlutá trička oblékají organizátoři úklidy. Dostane ho také každý dobrovolník za svůj pátý úklid s Trash Hero.

KDE JE NEJBLIŽŠÍ ÚKLID?

Šíříme pitnou vodu zdarma

Hledejte žlutou samolepku na dveřích restaurací, kaváren a obchodů. Tady vám nalijí pitnou vodu zdarma! Stačí mít lahev Trash Hero a máte přístup k pitné vodě, a to bez jediné koupené PET lahve. Šetříte tak peníze i přírodu.

Nerezovou lahev koupíte za jednotnou cenu 250 Kč. Doporučujeme všem žíznivcům, výletníkům a cestovatelům. Lahve Trash Hero fungují po celém Česku a také na stovkách míst v Thajsku nebo Indonésii.

Mapa lahví Trash Hero

Uklízíme se školami a školkami

Ekologie v lavici je nuda, ale zažít ji na vlastní kůži/ruce? To je opravdová zábava! U nejmenších dětí řešíme třídění formou pohádkové knížky. Se školáky hrajeme měsíční výzvu, která je vede k omezení jednorázového odpadu. U větších zkoušíme nakupování bez obalu a znovuvyužití materiálů.

Úklid okolo školy je vždy nedílnou součástí programu, aby se z dětí staly opravdoví odpadkoví hrdinové.

Více informací